Spacer z Kijkami (Nordoc Walking)-Kielce 2014

Po raz drugi w Kielcach odbył się charytatywny spacer z kijkami i - podobnie jak w ubiegłym roku - miał międzynarodową obsadę. Wzięło w nim udział ponad 100 osób. Patronowało mu „Echo Dnia”.

Wycieczka do Warszawy   , lipiec 2013

Maraton Pływacki.

Otwarcie Fundacji  , luty  2013

               Fundacja im. Lucjana Łacha 
                          Niesiemy Pomoc


20-21 lutego Kazimierski Ośrodek Sportu organizował 24 godzinny maraton pływacki.
Była to już  X edycja a Fundacja przygotowała mocną  ekipę .
Uczniami z Gminy Czarnocin dowodził Paweł Paczkowski, reszte stanowiła rodzina i przyjaciele patrona.
Razem 33 osoby w przedziale wiekowym 10-60 a geograficznie od Nowego Sącza i Krakowa po Chełm na wschodzie i Łomże na pólnocy.
Razem dołożyliśmy ponad 130 kilometrów do prawie 1500, które  wspólnie pokonali uczestnicy maratonu.  Zdobyliśmy też puchar dla najliczniejszej grupy.
 Na zaproszenie Fundacji na zakończenie pływania, wreczania dyplomów  medali i pucharów  przyjechał słynny trener i europoseł  pan  Bogdan Wenta. Było dużo wspólnych zdjęc i autografów a później otwarte spotkanie z panem Bogdanem.


Fundacja im. Lucjana Łacha zorganizowała i opłaciła  edukacyjną  wycieczkę    do   Warszawy  dla uczniów klasy III  Gimnazjum w Cieszkowach.

Poniżej  relacja   uczestniczki ,   relacja z prasy  I kilka zdjęć.Wjęcej  zdjęć z  wycieczki I nie tylko  w naszej   galerii.
http://photos.lucjanlach.com/


Relacja uczestniczki   wycieczki  do Warszawy
Na długo oczekiwaną przez nas wycieczkę wyruszyliśmy 1 lipca o godzinie 6:00, aby w Warszawie znaleźć się na godzinę 10:00. Nie marnując czasu, od razu udaliśmy się do Muzeum powstania Warszawskiego.  Tam czekał na nas przewodnik, kt��ry pokazał nam to wspaniałe miejsce.  Będąc tam mogliśmy spróbować wyobrazić sobie wielkość tego wydarzenia.  Eksponaty, zdjęcia i filmy, które widzieliśmy wzbudzały w nas uczucia nie do opisania.  Wszystko to było bardzo ciekawe i trudno było nam zakończyć zwiedzanie.  Prosto z muzeum  pojechaliśmy do hotelu w Konstancinie gdzie mieliśmy zakwaterowanie. Trzeba przyznać, że to urocze miejsce.  Rozpakowaliśmy się i zaraz wyruszyliśmy na obiadokolację do Warszawy. Po posiłku czekała nas bardzo przyjemna rzecz, mianowicie spacer ulicami miasta. Widzieliśmy m.in. pomnik Adama Mickiewicza, Zygmunta III Wazy  i Nieznanego Żołnierza oraz Zamek Królewski i olśniewający rynek.  Takie widoki zapierają dech w piersiach, toteż dopiero późnym wieczorem udało nam się  z nimi rozstać. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do hotelu.  Tam czekała na nas niespodzianka, pyszne ciasteczka z syropem klonowym i  pamiątkowe koszulki z logo fundacji. Tak zakończyliśmy pierwszy dzień naszej wyprawy. Następnego dnia  pobudka odbyła się o godzinie 7:00, a  o 7:30 zjedliśmy pyszne śniadanie i spakowani pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernika.  Spędziliśmy tam większość dnia. Świetnie się bawiliśmy, to miejsce odpowiednie dla  każdego, najmłodsi i starsi znajdą coś dla siebie. Około 16:00 zjedliśmy obiad i wyszliśmy z Centrum. Przed nim spotkaliśmy katarynkę, mogliśmy wiele dowiedzieć się o tym instrumencie, a nawet spróbować na nim zagrać. Potem poszliśmy na Stadion Narodowy- wrażenia niesamowite. Myślę, że teraz marzeniem każdego jest  zobaczyć mecz z tych trybun.  Ale wszystko co dobre szybko się kończy. Zaraz po zobaczeniu stadionu ruszyliśmy w drogę powrotną.  
Fundacja ufundowała nam ten wyjazd za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Podziękowania należą się wszystkim opiekunom, ale szczególnie Panu Piotrowi, który był głównym  jej organizatorem. Dzięki Pani mogliśmy wiele się nauczyć, zwiedzić i przy tym świetnie się bawić. Atmosfera jaką wszyscy tworzyliśmy powodowała, że mogliśmy czuć się swobodnie i przyjemnie.  Na pewno każdy z nas zgodzi się  z tym, że to była też wspaniała forma pożegnania się z klasą, bo to nasz ostatni wspólny wyjazd. Za to wszystko jesteśmy ogromnie wdzięczni i życzymy wszystkim, aby takich wyjazdów było jak najwięcej.
                                                                              Pozdrawiam Natalia Nowak
 

Spacer z Kijkami (Nordoc Walking)-Kielce 2013

Spacer z Kijkami (Nordoc Walking)-Kielce 2015